Jak żyć i pracować w Tajlandii? | RECENZJA Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jak żyć i pracować w Tajlandii? | RECENZJA

Była naszym Gościem podczas Festiwalu Poza Szlakiem. Joanna Szreder to osoba, która zaraża radością życia i to wcale nie puste słowa. Przeszła swoje i w końcu stanęła w miejscu, w którym trzeba dokonać ważnych wyborów. Ona zdecydowała się na życie w Tajlandii. Codzienne. Musi pracować i radzić sobie w obym miejscu, obcej kulturze.

Dzisiaj dostaje bardzo wiele zapytań: jak sobie radzić, jak zmienić swoje życie, jak znaleźć pracę? Tak właśnie zrodził się e-book ?Jak zamieszkać w Tajlandii. Poradnik praktyczny?. Życie w Krainie Uśmiechu może wydawać się bajką. Tyle, że to już nie wakacje, ale twoje miejsce. Musisz się w nim odnaleźć.

jak-zamieszkac-w-tajlandii-ebook-cover

Autorka poradnika od razu uderza w czułą nutę:

Tajskie prawo niestety nie ułatwia legalnego, długoterminowego pobytu na terenie kraju. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Ekspaci na przełomie ostatnich lat wymyślili sposoby, żeby tutaj zamieszkać i ominąć problemy z biurem imigracyjnym. Poniżej znajdziesz najbardziej popularne warianty wybierane przez obcokrajowców[1].

Joasia została nauczycielem. To dobra opcja, niesie ze sobą wiele korzyści, możliwości i co najważniejsze ? nie przywiązuje do jednego miejsca. Wciąż możesz podróżować, żyć, wybierać. W poradniku Joasi nie ma miejsca na niesprawdzone informacje. Ona sama doświadczyła wszystkiego, o czym pisze i dlatego może podsuwać czytelnikowi rady. Wzięte z własnego podwórka:

Czego się spodziewać? Nienormowanego czasu pracy i dobrego stosunku zarobków do poziomu życia. Freelancerzy mogą sobie w Tajlandii pozwolić na nieco więcej niż nauczyciele. Często mieszkają w lepszych dzielnicach, w budynkach gdzie w czynsz wchodzi również basen, siłownia lub z balkonu rozciąga się niesamowity widok. Dzięki różnicy czasu nie muszą też wstawać wcześnie rano. Zdarza się jednak, że muszą pracować do późna w nocy w zależności od tego z jakimi klientami najczęściej współpracują[2].

To się wydaje niemalże snem. Można wyjechać daleko, znaleźć pracę i układać sobie życie? Jasne, że tak. To przestaje być tak surrealistyczne, jak się wydaje. Joasia znajduje na to dowody, poznaje innych ludzi, którzy zdecydowali się na to samo. Przykładem jest David, Argentyńczyk, który podróżuje jako? cyfrowy nomada. Łączy pracę z przyjmowaniem zleceń.

Spędzanie paru dni w innych krajach już mnie nie satysfakcjonowało. Lubię poznawać kulturę gdziekolwiek jestem i nie wystarczało mi już spędzanie paru dni w jakimś mieście, zrobienie paru fotek i obejrzeniu zabytków. To jest to, co ludzie robią na tzw. ?wakacjach?, które przeważnie pomagają im zapomnieć o ich stresującej pracy. Moja praca mnie nie stresuje i w zasadzie nie potrzebuje wakacji. Wszystko czego potrzebuję to zaspokojenie mojej ciekawości, doświadczenia i poznania kraju od wewnątrz. Więc od 2015 przenoszę się z miejsca na miejsce co 2-3 miesiące[3].

Joanna Szreder daje coś więcej niż poradnik. To kawał świetnej roboty, którą ona wykonała za nas. W jednym miejscu znajdziesz informacje, sposoby, doświadczenia, wskazówki. Teoretycznie bowiem wszystko jest możliwe, praktycznie: trzeba wiedzieć, co z czym połączyć i mieć plan działania.

tajland

Może marzycie o tym, aby podróżować i pracować. Może macie dosyć życia za biurkiem. Zanim rzucicie się w wir szaleństwa, przeczytajcie?

 

[1] Joanna Szreder, Jak zamieszkać w Tajlandii. Poradnik praktyczny, s. 11.

[2] Ibidem, s. 20-21.

[3] Ibidem, s. 22.

Jak żyć i pracować w Tajlandii? | RECENZJA Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com