Zwiedzaj Polskę z namiotem dachowym Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zwiedzaj Polskę z namiotem dachowym

Pandemia nauczyła nas inaczej patrzeć na bliskie strony. Otwieramy szerzej oczy i widzimy zmiany, jakie nastąpiły w ostatnich latach: w naszym kraju turystyka kwitnie, jest gdzie dobrze zjeść, piękne hotele kuszą wysokim standardem, zabytków nigdy nie brakowało, a przyroda zachwyca. My chcemy zbadać temat od nieco innej strony: czy Polskę można zwiedzić z… namiotem na dachu? A jeżeli tak, to gdzie zajrzeć jeszcze w tym sezonie?

Zanim zaproponujemy kilka miejscówek, pogadajmy o namiotach dachowych. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, jest nawet wygodniejsze od zwykłego namiotu, który rozbijamy na podłożu. Przede wszystkim: nasza baza noclegowa jeździ zawsze z nami, po drugie: wysokość daje nam nieco więcej bezpieczeństwa, zwłaszcza, jeżeli parkujemy w leśnych okolicach. Po trzecie: w takim namiocie jest naprawdę wygodnie.

 

 

Namiot dachowy pomieści dwie osoby i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Wewnątrz zmieści się trochę sprzętów, a materac z pianki zapewni błogi sen. Przekonani? Jarosław Kuźniar wraz z ekipą przetestował namiot dachowy Thule – zobaczcie sami.

 

 

A teraz obiecane miejscówki. W każdej znajdziecie pola campingowe, gdzie bez problemu zaparkujecie samochód i skorzystacie z sanitariów.

#1 Międzygórze, czyli Perła Sudetów

Malownicza wieś, z zabudową w stylo norweskim i tyrolskim. Choć baza noclegowa jest tu mocno rozbudowana, to jednak warto znaleźć miejsce dla samochodu i rozkoszować się nocą pod gołym niebem. A widoki zachwycają!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karolina Wiechniak (@kiwiash_)

#2 Na winnym szlaku: Niemcza

Zostańmy jeszcze na chwilę na Dolnym Śląsku i zajrzyjmy do przepięknie usytuowanej Niemczy. Ta niepozorna miejscowość skrywa w sobie moc zabytków i stała się już kilkakrotnie planem filmowym („Pora roku”, „Jasne błękitne okna”). Wystarczy wyjechać poza centrum, by móc rozkoszować się bajeczną przyrodą: nie brakuje tu leśnych terenów, usytuowanych nad rzeką Ślęzą. Punktem obowiązkowym będzie wizyta w Winnicy Niemczańskiej. Lampka polskiego wina pozwoli wam odkryć najlepsze smaki regionu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Małysz (@michalmalysz)

#3 Samochodem na Podlasie

Podlasie to prawdziwa perła na mapie polski: przecudowne tereny, malownicze wioski, sporo zabytków i oczywiście Biebrzański Park Narodowy. Na Podlasiu nie będziecie się nudzić: zwiedzicie cerkwie, traficie do miejskich rzemieślników, możecie pływać kajakiem, nurkować i każdego dnia pokonywać mnóstwo kilometrów piechotą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Niesamowite Podlasie ?? (@niesamowite_podlasie)

#4 Stare, dobre Mazury

Wsiąść w samochód i zwiedzać Mazury – to brzmi, jak świetny plan, zwłaszcza, że ten obszar wciąż skrywa wiele nieodkrytych zakątków. Zajrzyjcie do Puszczy Boreckiej, do leśnej osady Mamerki, do Parku Dzikich Zwierząt w Puszczy Piskiej, czy do klimatycznego Giżycka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez mazury cud natury (@mazury.cud.natury)

#5 Wybrzeże

Jeżdżąc nad nasze polskie morze, zazwyczaj wybieramy sobie jedną – mniej lub bardziej turystyczną – miejscowość. Tymczasem nocowanie na dachu własnego samochodu pozwala codziennie jechać dalej i w ten sposób zwiedzić mniej znane miasteczka i wsie, poszukać dzikich plaż. Polecamy Poddąbie, Pustkowo, Słowiński Park Narodowy, czy Lędowo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez B a ł t y k (@b_a_l_t_y_k)

Zwiedzaj Polskę z namiotem dachowym Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!