Zwiedza świat i nie lata? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zwiedza świat i nie lata?

Uśmiechnięty brodacz, który podróżuje, jak wielu innych. Jest bezustannie w drodze, zwiedza cały świat, ale trzyma się jednej, żelaznej zasady: żadnego latania! Jak mu się to udaje? Okazuje się, że na razie w żadnym razie nie krzyżuje to jego planów!

Torbjørn C. Pedersen uważa, że jego imię i nazwisko nie nadają się na pseudonim podróżnika, dlatego mówi o sobie Thor. Pochodzi z Danii, a jego marzeniem jest zobaczyć wszystkie kraje świata (a właściwie 203 miejsca) bez konieczności dolecenia do nich samolotem.

Jak sam pisze:

„Gdybym był bogaty”, latanie byłoby banalnie proste. Ale rzeczy proste to żadna zabawa! Moim pomysłem jest, żeby w każdym kraju spędzać nie więcej niż 24 godziny, a potem ruszać dalej.

123 miejsca ma już za sobą. Nie ma tu mowy o żadnym zwątpieniu. Pedersen jeździ, a gdzie nie da się dojechać: płynie. Pociągi, autobusy, promy, motory, rowery… Pomagają mu w tym sponsorzy i napotkani ludzie.

WELCOME TO UGANDA!❤️?? It's "the Pear of Africa" and I've been well received ? To be completely honest I was ripped off 1 hour ago but I might just write that off as a "cultural misunderstanding". We'll get back to at a later point. Probably in the blog. But, but, but!! I have been here for nearly 24 hours and I have met…let's say…around 30-40 people who have all be friendly, helpful and forthcoming❤️❤️❤️ So really we're off to a good start and I intend to keep it that way. I've had a couple of meetings today and have more to come during the week. As you know I'm not a tourist but I will try to visit the national museum tomorrow to get a better fix on where I am? This afternoon I sat in a chair drinking tea and I could feel all 37 million hearts beating at once. This country is going to be special? So with 119 "done" I'm closer to home with "only" 84 left. Still no flights have been taken and I haven't been home since we began on October 10th 2013?? That means our current country average measures around 9.3 days/country. Have a great day wherever you are??? #travel #traveling #everycountryintheworld #onceuponasaga #visiterlafrique #africa #eastafrica #Uganda #Kampala #unstoppable

A post shared by Thor (@onceuponasaga) on

Co ciekawe, w trakcie swojej podróży, która trwa już od 2013 roku, podróżnik ściągnął do Ugandy swoją dziewczynę i oświadczył się jej! Wygląd na to, że ten chłopak osiąga wszelkie zamierzone cele…

Zwiedza świat i nie lata? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com