Żubry vs wataha LIVE Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Żubry vs wataha LIVE

Emocje sięgnęły zenitu, bez żartów. Nasza redakcyjna koleżanka mało nie spadła z krzesła, obserwując film, który wyreżyserowała matka natura! I właśnie to jest piękne – możliwość obserwowania świata przyrody LIVE i fakt, że nas to zachwyca. Zwłaszcza, kiedy w pojedynku żubry vs wataha wilków, żubry są zdecydowanie górą.

A wszystko za sprawą tego, że w Białowieskiej Puszczy zainstalowano kamerę. Jak czytamy na stronie lasów państwowych:

Kamerę zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej, na terenie Nadleśnictwa Browsk (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku). To jedno z miejsc, gdzie leśnicy wykładają zimą karmę dla żubrów, dlatego zwierzęta te chętnie odwiedzają polanę i spędzają na niej dużo czasu.

I w końcu udało się zarejestrować scenę, która zdecydowanie zelektryzowała polski Internet.

Film zamieszczony na facebooku wywołał lawinę komentarzy i lajków. Tymczasem wokół tematu żubrów szaleje dyskusja. Pod koniec ubiegłego roku Nadleśnictwo Borki na Mazurach złożyło wniosek do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o odstrzelenie kilku osobników, którzy nie są przystosowani do życia w lesie z powodu choroby. Wydano na to zgodę, ale portal oko.press nagłośnił sprawę i wywołał gorącą dyskusję. Pytanie, czy zagrożony gatunek żubrów należy dziesiątkować, spędza sen z powiek działaczom ochrony środowiska i tym, którzy mają podejmować ostateczne decyzje.

Póki co, polityka odstrzałów będzie najprawdopodobniej kontynuowana, ale być może, poprzez coraz głośniejsze głosy sprzeciwu, taktyka ochrony żubrów i ich siedlisk zostanie zmieniona.

Tymczasem wy możecie podglądać je LIVE TUTAJ.

Żubry vs wataha LIVE Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com