Zimowe przeboje Instagrama Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zimowe przeboje Instagrama

Aż 3,5 miliona osób mieszkających w Wielkiej Brytanii wyjedzie na święta za granicę. Wiele z nich szuka w tym czasie rozrywki, sportów zimowych i miejsca na spędzenie Sylwestra. Idąc tym tropem, firma Focus Clinics postanowiła  przygotować ranking najpopularniejszych, zimowych miejsc, opierając się na popularności instagramowych hasztagów.

Jak się okazuje, absolutnym rekordzistą jest szwajcarska miejscowość #Bern. Obecnie zebrała już ponad 1 115 860 hasztagów. To czwarte co do wielkości i ludności miasto Szwajcarii, położone nad rzeką Aare. Uwagę przykuwa tam m.in. przepiękna starówka.

Na drugim miejscu uplasowało się Aspen, duży ośrodek narciarski w USA, znajdujący się w Kolorado. Póki co, #Aspen zyskało sobie prawie 100 000 hasztagów.

Trzecią najbardziej popularną atrakcją zimową według Focus Clinics jest zorza polarna, najczęściej w Norwegii, Laponii lub na Islandii (prawie 40 000 hasztagów). Na dalszych miejscach znajdziemy #Chamonix we Francji, #YosemiteNationalPark w Kalifornii, #Zermatt w Szwajcarii, #YellowstoneNationalPark, #Bled w Słowenii, #CeskyKrumlov w Czechach i #Grindelwald w Szwajcarii.

Czy to może się dla was stać inspiracją do zimowych podróży? My w sezonie zimowym ruszamy do Buenos Aires, potem na Islandię i Syberię.  Grupy prawie pełne, ale jeszcze znajdzie się miejsce.

Zimowe przeboje Instagrama Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com