Zimowe kierunki bez ograniczeń (?) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zimowe kierunki bez ograniczeń (?)

AKTUALIZACJA 23.12.2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 roku wprowadzono 10-dniową kwarantannę dla osób powracających z zagranicy transportem zorganizowanym w dniach 28.12.2020 – 17.01.2021. Obowiązek ten nie dotyczy osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19. Więcej TUTAJ.

Marzy wam się wypad na narty jeszcze w grudniu 2020? A może po prostu chcecie zobaczyć prawdziwy, puszysty śnieg, którego w Polsce od dawna brakuje? Oto lista krajów, do których możecie polecieć.

Warto zacząć od tego, że we wszystkich wymienionych miejscach obowiązują bardzo podobne obostrzenia. Obowiązkowa jest maseczka oraz zachowanie odległości pomiędzy osobami. Gondole, stoliki dla gości, krzesełka, pokoje gościnne (o ile hotele są otwarte) i wszelkie miejsca (oraz sprzęty), gdzie mogą przebywać turyści, będą regularnie dezynfekowane. Samych turystów będzie oczywiście mniej, a kurorty i hotele zaproponują szereg udogodnień, na przykład odprawy online.

Czechy

W ostatnim momencie udało się uratować sezon narciarski w Czechach. Rząd wyraził zgodę, by 18 grudnia ruszyły wyciągi. Niestety – hotele pozostają zamknięte, dlatego na stok będzie można przyjechać, korzystając wyłącznie z prywatnych kwater.

Szwajcaria

Stoki zapraszają turystów, wyciągi działają. Można śmiało wsiadać w samolot i poszaleć, choć sezon nie będzie tak intensywny, jak dawniej. Do Szwajcarii polecicie bez konieczności wykonywania testów na COVID i bez obowiązkowej kwarantanny po powrocie.

 

Słowacja

Słowackie wyciągi działają, ale uwaga: wymagane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19. W przeciwnym razie trzeba będzie poddać się kwarantannie.

Szwecja

Tu wjedziecie bez żadnych ograniczeń i kwarantanny, dlatego Szwecja pod koniec tego roku może się okazać prawdziwym przebojem.

 

 

A co ze stokami w Finlandii, Austrii, Francji, Austrii i we Włoszech? Tu wyciągi ruszą na przełomie grudnia/stycznia. Warto śledzić na bieżąco doniesienia, bo niektóre daty zmieniają się dosłownie z dnia na dzień.

Zimowe kierunki bez ograniczeń (?) Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!