Zima w wybranych zakątkach świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zima w wybranych zakątkach świata

Wielki powrót mroźnej zimy do Polski każe nam na nowo przywyknąć do niskich temperatur. A trochę zdążyliśmy już zapomnieć, jak to jest, prawda? Sprawdźmy dzisiaj, kiedy zima przychodzi w tych częściach świata, do których lubimy zaglądać. I jak bardzo jest mroźna?

Australia

Australijska zima trwa od czerwca do końca sierpnia, a najzimniejszym miesiącem jest lipiec, zwłaszcza na południu kraju. Średnie temperatury w Sydney to 9-16 stopni, a w Melbourne 7-14 stopni. Choć za dnia może być całkiem ciepło, to jednak gdy słońce zachodzi, temperatury spadają mocno w dół. Czapka i szalik podczas porannego wychodzenia do pracy bywają niezbędne! Za to w Cairns, na północy stanu Queensland, średnia temperatura to 17-26 stopni, czyli idealny czas na wakacje w tym regionie. Zimą warto też odwiedzić Darwin i Park Narodowy Kakadu. Przyjemnie będzie również na Outbacku, chociaż tu w nocy temperatury potrafią spadać do zera (to tereny pustynne i półpustynne).

Patagonia

Można powiedzieć, że patagońska zima przypada na polskie lato – a więc znów pory roku są odwrócone względem Polski. Najcieplejszym miesiącem będzie grudzień, styczeń i luty (temp. maks 20 stopni), najzimniejszym – okres od czerwca do września. Klimat tutaj jest jednak zawsze nieprzewidywalny, dlatego warto mieć przy sobie odzież na silny wiatr i chłód.

Syberia

Kojarzy nam się wyłącznie z zimą, prawda? Jednak Syberia ma również swoje lato, które choć jest krótkie, bywa upalne! Przypada ono w tym samym okresie, co w Polsce. Za to zima atakuje szybciej: trwa czasem od września aż do maja. W szczycie sezonu temperatury spadają nawet poniżej 60 stopni!

Islandia

Na wyspie zima trwa od października do kwietnia. Wbrew pozorom, klimat Islandii jest umiarkowany – nie panują tu ani wielkie upały, ani syberyjskie mrozy. Nie wyróżnia się również klimatycznego lata czy zimy, bo w lecie temp. wynosi około 15 stopni, zimą poniżej 0. A pogoda, jak to na Islandii – niesamowicie zmienna, przez cały rok!

Norwegia

Na ten temat napisaliśmy osobny tekst. Przeczytaj!

Norweskie pory roku

Zima w wybranych zakątkach świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!