Zima w Polsce. Gdzie warto pojechać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zima w Polsce. Gdzie warto pojechać?

W powietrzu czuć już zimową aurę, więc pora zastanowić się, gdzie wyskoczyć na weekend. Polska o tej porze roku ma sporo do zaoferowania, więc znaleźliśmy kilka miejscówek, które nadadzą się zarówno na rodzinny wypad w grudniu, jak i zimowe ferie.

Jeśli w góry, to gdzie?

Na początek Góry Świętokrzyskie. Dlaczego? Bo w sezonie zimowym nie są aż tak oblegane. Szlaki zapewniają odrobinę wytchnienia, a widoki zwalają z nóg. Oczywiście równie piękne zimową porą są Bieszczady – także nie aż tak zatłoczone i dające szansę na kontemplację przyrody poza tłumem.

 

 

Puszcza Białowieska

Zima to idealny moment, by wybrać się na trekking z dala od tłumów, ale za to z szansą na obserwowanie dzikiej przyrody. Może uda się zobaczyć żubra? Warto wybrać się do Puszczy z przewodnikiem, który dobrze zna miejsca, w których te piękne zwierzęta lubią stacjonować.

W Puszczy Białowieskiej możecie poruszać się na nartach biegowych, a dla dzieciaków na pewno znajdzie się jakiś kulig i ognisko.

Mazury

Średnio kojarzą się z zimowym wypadem, ale warto! Chociażby po to, by spróbować żeglarstwa lodowego na bojerach. A to tylko jedna z propozycji, bo popularnością cieszy się również snowkiting, czyli jeżdżenie na łyżwach z latawcem na plecach, czy zimowy windsurfing.

Poza tym, Mazury zimą są olśniewające. Zobaczcie sami!

 

Bałtyk zimą

Nieoczywisty wybór, ale kto szczerze kocha polskie morze ten wie, że zimą zachwyca równie mocno. Wypad nad morze daje ogrom możliwości, jeżeli chodzi o trekking. Zyskacie spokój i piękne widoki, a najlepsze kwatery będą o wiele łatwiej dostępne! Przy okazji warto zajrzeć również do zimowego Trójmiasta.

 

Zima w Polsce. Gdzie warto pojechać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!