Zima w kadrze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zima w kadrze

Zima to temat, który dla fotografa może stać się wyzwaniem – mróz daje po palcach… Rosja, Syberia, cały świat. Amos Chapple, podróżnik o bystrym „oku” i wielkim talencie udowadnia, że niskie temperatury to nie tylko mróz – to także życie.

Jakuck to najzimniejsze miasto na świecie. I pewnie dlatego tak fascynujące… Temperatury spadają tu do -50 stopni Celsjusza. Kilka niezwykłych ujęć z tej niesamowitej krainy pokazuje na swoich zdjęciach właśnie Amos Chapple. Na sam widok można zmarznąć, a przecież ekipa goforworld.com uwielbia mroźne klimaty! Właśnie dlatego mamy wielką nadzieję powrócić na Syberię.

Ja sobie radzić w takich warunkach? Sposobów na to jest wiele, choć wszystkie wydają się ekstremalne:

Ta fotografia, wyjątkowo ciekawa, kosztowała o wiele więcej pracy niż się wydaje. Jak pisze sam Amos, zrobić komuś zdjęcie w Jakucku nie jest łatwo. Wystarczy sekunda zawahania, aby usłyszeć odmowę. Tej dziewczynie, wracającej akurat z uniwersytetu udało się zrobić portret i trzeba przyznać, że jej oczy pozostają na długo w pamięci.

Krajem, który nie kojarzy się szczególnie z zimą jest Armenia. Jednak Amos ma do niej szczególny sentyment, bo ujęcia są wyjątkowo klimatyczne…

Zima może być piękna, choć dla mieszkańców najzimniejszych miast pozostaje surowa i bezwzględna.

Zima w kadrze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com