Ziemia 1984 vs 2020 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ziemia 1984 vs 2020

Ludzkość zmienia oblicze Ziemi. Rzadko w sposób pozytywny, ale zdjęcia satelitarne przekazane przez Google Earth Engine przechodzą wyobrażenia. Szok, czasem zachwyt. I namacalny dowód, że musimy myśleć o tym, jak żyjemy.

Cofnijmy się w czasie o 36 lat i zobaczmy, jak w latach 80` wyglądała Ziemia. Zmiany są spektakularne, a przecież to bardzo krótki odcinek czasu.

 

 

Materiały widoczne w poniższym filmie pobierano m.in. z zasobów NASA. Zdjęcia wykonała m.in. satelita Landsat 8 oraz satelity Googla.

Google udostępniło łącznie 800 filmów poklatkowych, z czego 290 zyskało wersję 3D. Największe zmiany można zauważyć w Chinach i Amazonii. Widok raczej smutny.

 

 

Nie trzeba nam jednak zdjęć satelitarnych, by wiedzieć, że Ziemia jest w opłakanym stanie. Odpowiadają za to nie tylko przemysł, ale także każdy z nas. Przecież to my, zwyczajni, szarzy obywatele, produkujemy każdego dnia plastikowe śmieci, nie zdając sobie sprawy, jak wiele to zmienia. Wysypiska już dawno przestały nadążać z przyjmowaniem „dostaw”, a butelki, słomki, zabawki, opakowania, reklamówki to widok tak normalny, że przestajemy go zauważać. Zobaczcie bardzo ważny reportaż, który pomoże wam otworzyć oczy.

 

Ziemia 1984 vs 2020 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!