Zielony Londyn Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zielony Londyn

Londyn przygotowuje się do tego, aby zostać pierwszym na świecie National Park City. Pracuje nad tym intensywnie cała rada miasta z burmistrzem na czele. Póki co, szanse są spore, bo Londyn jest o wiele bardziej zielony niż nam się wydaje!

3000 parków, 1600 miejsc ważnych dla ochrony przyrody, cztery rezerwaty przyrody i niezliczona ilość ogrodów – takie zielone zasoby skrywa w sobie stolica Anglii. Organizatorzy kampanii będą współpracować z burmistrzami i Londyńczykami w całej stolicy, aby marzenie mogło się ziścić już w przyszłym roku!

Rada miasta chce, aby wielkie miasto stało się jeszcze bardziej ekologiczne i przyjazne dla mieszkańców. Wszyscy znają Londyn ze względu na słynne dzieła sztuki, sceny, swoją historię i architekturę. Jednak Londyn ma także inne oblicze, które pozwala żyć poza zgiełkiem wielkiej aglomeracji.

W tym tygodniu Sadiq Khan, burmistrz Londynu, ogłosił, że 6 milionów nowych funduszy zostanie przeznaczonych na zwiększanie powierzchni zielonych i zajęcie się odpadami z tworzyw sztucznych.

Zielony Londyn Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com