Zielone miasto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zielone miasto

Singapur to nie tylko drapacze chmur. To także bardzo dużo tropikalnej zieleni.

Specjaliści z Massachusetts Institute of Technology, czyli słynnego MIT, oraz ze Światowego Forum Ekonomicznego przyjrzeli się największym miastom świata, korzystając ze zdjęć z bazy danych Google. Po co? By sprawdzić, gdzie jest najbardziej zielono.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazało się miasto-państwo, południowy sąsiad Malezji. Bo aż trzydzieści procent powierzchni Singapuru porasta roślinność! Znajdujące się ex aequo na drugim miejscu Sydney i Vancouver mają cztery procenty zieleni mniej. A już na przykład taki Paryż, który wylądował w ogonie stawki, pokryty jest roślinnością tylko w dziewięciu procentach.

Pierwsze miejsce Singapuru to żadna niespodzianka. W końcu miasto-państwo pochwalić się może imponującymi ogrodami botanicznymi i rezerwatami tropikalnej przyrody. Nawet w samym centrum nie brakuje parków i alei skrytych w cieniu niezliczonych drzew, a do tego rośnie jeszcze liczba ogrodów dachowych. Bez tego wszystkiego trudno byłoby przetrwać tutejsze upały, bo na wszelki wypadek przypomnijmy: Singapur leży nieopodal równika.

Zielone miasto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.