Zielone lotnisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zielone lotnisko

Port lotniczy Singapuru już teraz uważany jest za jedno z najatrakcyjniejszych lotnisk świata. A co dopiero będzie za dwa lata, gdy otwarty zostanie nowy, nieziemski terminal.

Jewel Changi Airport, bo tak ma się nazywać, nie będzie przypominał żadnego terminala, jaki gdziekolwiek odwiedziliście. Znajdziemy tam bowiem nie tylko standardowe elementy, jak centrum handlowe, restauracje i kawiarnie. Nawet o eleganckim hotelu wspominamy tylko z kronikarskiego obowiązku. Najciekawsze będzie… Właściwie, to nie wiemy, od czego zacząć.

Od tego może, że pod gigantyczną kopułą ze szkła i stali wszystko tonąć będzie w zieleni. Tysiące palm, krzewów, kwiatów. Co jeszcze? Wodospady i jeziorka, labirynty wśród żywopłotów, mosty w sztucznych chmurach i widokowe tarasy, zjeżdżalnie i szlaki spacerowe…

Jewel Changi Airport, którego otwarcie zaplanowano na początek 2019 roku, ma być czymś więcej, niż tylko przystankiem, miejscem przesiadki z samolotu do auta czy metra. Nowy terminal stanie się jedną z największych atrakcji turystycznych Singapuru. Choć zgadujemy, że nie tylko przybywający z daleka turyści będą się tam dobrze bawić.

Zielone lotnisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.