Zdjęcia z helikoptera Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zdjęcia z helikoptera

Fotografowanie z drona? Pff, żadne wyzwanie – uznał fotograf z Kalifornii, które swoje zdjęcia robi wisząc przywiązany do śmigłowca.

Dzięki filmom i fotkom wykonanym z wszechobecnych dronów do znudzenia możemy ostatnio oglądać różne zakątki planety z lotu ptaka. Czy można więc zrobić coś nowego w dziedzinie fotografowania z powietrza? Jak się okazuje, można.

Mieszkający w Kalifornii Jin-Woo Prensena wpadł na nietypowy pomysł podczas rozmowy ze swoim przyjacielem Aaronem Fitzgerladem, który pilotuje helikoptery. Zwyczajne robienie zdjęć z pokładu to było za mało dla Prenseny, zdecydował się więc zawisnąć na zewnątrz, na linie przyczepionej do pojazdu.


Dlaczego tak? Raz, że zawsze lubił ekstremalne zabawy, a w trakcie służby wojskowej skakał ze spadochronem. Po drugie zaś, taka metoda daje mu olbrzymią swobodę w fotografowaniu, dzięki czemu powstać mogą wspaniałe zdjęcia. I jak różnorodne! Plaże, lotniska, miasta… Czasem fotografowane z niewielkiej wysokości, czasem nawet z dwóch tysięcy metrów! No sami zobaczcie, zajrzyjcie też na instagramowy profil Prenseny.

Zdjęcia z helikoptera Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.