Zastrzyk na kulturę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zastrzyk na kulturę

W Polsce wciąż nie opadły wielkie emocje związane z programem „500 plus”, a tymczasem we Włoszech też można otrzymać niezły zastrzyk finansowy. Każdy osiemnastolatek dostanie od rządu… 500 euro. Na co? Do wydania tylko i wyłącznie na kulturę! Za te pieniądze młodzież będzie mogła spełnić wszystkie marzenia, oczywiście te związane z kulturą: teatrem, wystawami, muzeami…

W Rzymie taki bonus to naprawdę nie lada gratka. Przecież to istna stolica zabytków i miejsc, które dla młodych ludzi mogą czasem nie być dostępne ze względu na ceny wejściówek.

Ten zaskakujący program ma objąć wszystkie osoby urodzone w 1998 roku. Cudowny prezent na osiemnastkę. Póki co, rząd jest głuchy na protesty i podkreśla, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Młodzi mogą je przeznaczyć na kino, teatry, książki, wystawy, wycieczki do muzeów i parków narodowych.

Tommaso Nannicini, podsekretarz parlamentarny do spraw projektu powiedział:

Chcemy w ten sposób pokazać młodzieży, że jest ważną częścią naszego społeczeństwa. To także powitanie ich pełnoletniości…

Aby zgłosić się po wypłatę swoich pieniędzy, młodzi muszą skorzystać ze specjalnej aplikacji „18app”. Pozwala ona na tworzenie specjalnych kuponów, którymi można płacić w instytucjach kulturalnych. Kupony można pobrać i drukować lub wykorzystać je online.

Kolejnym krokiem ma być dodatek 500 euro dla nauczycieli, którzy będą mogli wykorzystać tę sumę tylko i wyłącznie w celach zawodowych.

Genialne, proste i bardzo dobrze rokujące. Serce mi się śmieje na samą myśl , bo pamiętam doskonale, z jakim mozołem zbierałam w liceum zaskórniaki na bilet do teatru… I jak wiele spektakli musiałam odpuścić.

https://www.instagram.com/p/BKCepghgNhf/

Zastrzyk na kulturę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com