Zanocuj w lesie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zanocuj w lesie!

„Zanocuj w lesie” – program pilotażowy staje się stałym punktem programu. A raczej niepowtarzalną okazją do legalnego zanocowania w lesie. Od maja 2021 wszystkie z 430 nadleśnictw wydzieliły na swoim terenie specjalne obszary dostępne do biwakowania. Ich minimalna powierzchnia to 1500 ha.

Zanim jednak wybierzecie się na biwak, zerknijcie na regulamin (!) [TUTAJ].

Co trzeba koniecznie wiedzieć?

W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Jednak będzie nam miło, gdy do nas napiszesz i dasz znać, że się do nas wybierasz. Nocleg powyżej limitu osób i czasu, określonego w pkt. 4, należy zgłosić mailowo na adres nadleśnictwa […] nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

 

 

Nocując w lesie należy samodzielnie zadbać o całe wyposażenie, a także o wszelkie aspekty bezpieczeństwa. Ognisko można rozpalić jedynie w wyznaczonych miejscach. Oczywiście nie pozostawiamy po sobie ŻADNYCH śmieci, ani resztek jedzenia. Nie dokarmiamy zwierząt i staramy się nie ingerować w życie lasu.

 

 

Będąc w lesie, nie puszczamy muzyki i staramy się zachować ciszę. Szacunek dla przyrody zostanie wynagrodzony: wsłuchajmy się w dźwięki otoczenia, podziwiajmy piękno lasu, starajmy się poznać to, co napotykamy na swojej drodze.

Obszary, gdzie możecie zanocować w lesie znajdziecie TUTAJ. Udanej zabawy!

 

Zanocuj w lesie! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!