Zamek królowej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zamek królowej

Brytyjczycy wybrali swoje ulubione zamki. Miejsce pierwsze zajął Windsor, w którym królowa Elżbieta przyjmuje gości i w którym obchodziła niedawno dziewięćdziesiąte urodziny.

Zamek królewski w Windsorze (hrabstwo Berkshire) wzniesiony został w XI wieku z rozkazu Wilhelma Zdobywcy. Na przestrzeni niemal tysiąclecia kolejni brytyjscy władcy rozbudowywali go, czyniąc coraz większym i piękniejszym.

Windsor Castle to największy zamieszkały zamek na świecie. Obok londyńskiego Buckingham Palace i edynburskiego Palace of Holyrood pełni funkcję głównej siedziby brytyjskich monarchów. Królowa Elżbieta w Windsorze przyjmuje gości, zarówno oficjalnych, jak i prywatnych.

Drugie miejsce na liście ulubionych twierdz zajął Bodiam, otoczony wielką fosą XIV-wieczny zamek w hrabstwie East Sussex. Trzecie – zamek w Edynburgu, potężna forteca będąca jednym z symboli Szkocji, jak za dawnych czasów dysponująca garnizonem wojskowym. Na szóstym miejscu znalazł się zamek Alnwick (hrabstwo Northumberland), w którym kręcono wiele filmów, między innymi te o przygodach Harry’ego Pottera.

Zamek królowej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.