Zakochać się w Atenach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zakochać się w Atenach

Byliście kiedyś w Atenach? Ta grecka metropolia wciąż potrafi zaskoczyć i ciągle zachwyca. Na dowód tego zobaczcie wyjątkowy film, nakręcony przez rdzennego Ateńczyka, który oddał w ten sposób hołd ukochanemu miastu.

Grecki fotograf i filmowiec Alexandros Maragos zrealizował krótki film, przedstawiający miasto jako burzliwą metropolię, w której nowoczesność zderza się z przeszłością.

Jestem dumny z tego, że jestem ateńskim obywatelem – mówi Alexandros. Zawsze chciałem stworzyć coś dla mojego miasta. Kryzys napędza sztukę, a w ciągu ostatnich kilku lat Grecy stali się niezwykle aktywni i twórczy. Chciałem aktywnie uczestniczyć we wspieraniu mojego miasta.

Ateny w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się zmieniają. Nowym kulturalnym symbolem miasta stało się na przykład Centrum Kultury Stavros Niarchos. Przestrzeń miasta jest dynamiczna i wciąż oszałamiająca, począwszy od wspaniałego neoklasycystycznego budynku Akademii w Atenach i architektonicznej perełki Panepistimiou Street, aż do Narodowego Muzeum Sztuki Współczesnej.

Kręcenie filmu zajęło aż 90 dni. Wyczerpująca praca opłaciła się! Film sprawia, że… aż chce się odwiedzić Ateny, prawda?

Zakochać się w Atenach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com