Zakazy Florencji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zakazy Florencji

Władze stolicy Toskanii od dawna walczą z turystami, którzy pośród architektonicznych pereł renesansu zachowują się w nieodpowiedni sposób. Zdaniem burmistrza, wielu gości musi się w końcu nauczyć dobrych manier.

W życie weszło właśnie nowe rozporządzenie, dotyczące zakazu zatrzymywania się i siadania z jedzeniem na schodach i chodnikach, na progach domów, sklepów, a nawet – lokali gastronomicznych. Takie pikniki zabronione są w porze obiadu (w godzinach 12-15) i kolacji (18-22). Za niezastosowanie się do nowych przepisów grożą dotkliwe kary finansowe, wysokości nawet 500 euro. Informacje o tym pojawiają się teraz w sklepach i barach oferujących jedzenie na wynos.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku burmistrz Dario Nardella zlecił miejskim służbom polewanie wodą schodów i chodników w centrum Florencji, aby odstraszyć turystów od biwakowania. Odniosło to tylko połowiczny skutek, bo o ile mniej ludzi siadało pod słynnymi kościołami, to jednocześnie mieszkańcy okolicy zaczęli coraz częściej uskarżać się na pikniki przy wejściach do ich kamienic.

– Niekiedy mamy do czynienia z turystami, którym brakuje dobrych manier i szacunku do naszego miasta – oznajmił burmistrz Nardella. – Tylko ten, kto kocha Florencję, zasługuje na Florencję.

Zakazy Florencji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.