Zaginione Miasto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zaginione Miasto

Marsz przez dziką dżunglę z indiańskim przewodnikiem, tradycyjne rytuały w wiosce tubylców, a w końcu ? eksplorowanie starożytnych ruin. Takie atrakcje czekają w Kolumbii [nasza wyprawa].

Ciudad Perdida, zwane Zaginionym Miastem, to ruiny znajdujące się na 169 skalnych tarasach, wykutych w zboczach Sierra Nevada de Santa Marta, masywu górskiego w północnej Kolumbii. Archeolodzy oszacowali, że miasto wybudowano osiem stuleci przed naszą erą, co czyni je o wiele starszym od peruwiańskiego Machu Picchu.

Do odkrytego w 1972 roku Ciudad Perdida turyści docierają już od lat, teraz jednak pojawiła się wyjątkowa wersja wycieczki do Zaginionego Miasta. Indiańscy przewodnicy z lokalnego plemienia Wiwa założyli agencję Wiwa Tours i oferują tygodniowy marsz przez gęsty las deszczowy. W programie wyprawy są noclegi w indiańskich obozowiskach pod gwiazdami, a także odwiedziny w wiosce Gotsezhi, zamkniętej dotąd dla turystów. Będzie tam można wziąć udział między innymi w indiańskim rytuale oczyszczania duszy i skosztować tradycyjnych potraw podczas wspólnych posiłków.

? Działalność w branży turystycznej nie tylko daje zatrudnienie przedstawicielom tutejszych społeczności, ale wspiera także zachowywanie zwyczajów, które zwykle porzucane są przez Indian przenoszących się z wiosek do miast ? komentuje Jamie Sweeting ze współpracującej z Wiwa Tours firmy G Adventures.

Zaginione Miasto Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.