Zachodnie Fiordy na Islandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zachodnie Fiordy na Islandii

Nasi podróżnicy odwiedzali Islandię wielokrotnie. Jednak wyspa ma do zaoferowania ogrom wrażeń, które warto odkrywać krok po kroku! Dzisiaj pokażemy wam kilka smaczków z islandzkich Fiordów Zachodnich. Z Reykjaviku można do nich dotrzeć w ciągu jednego dnia (jadąc samochodem). Jednak uważajcie: te tereny nawet przy dobrej pogodzie potrafią być zwodnicze: doliny, fiordy, przełęcze, śnieg… To wielkie wyzwanie i piękna przygoda!

#1 Wodospad Dynjandi

Nasza pierwsza rekomendacja to majestatyczny Dynjandi, który spada z klifu o wysokości 100 m). Jego nazwę można przetłumaczyć jako „gromy“ i całkiem słusznie: jego huk jest ogłuszający, a widok robi wrażenie!

 

#2 Zachód słońca w Rauðasandur

Rauðasandur to przepiękna, 10 km plaża. Nieco inna od pozostałych na wyspie, bo piaski mienią się tu przepięknie kolorami: czerwienią, różem i złotem. Przy zachodzie słońca wrażenie jest po prostu magiczne.

 

 

#3 Látrabjarg

Jeżeli chcecie uwiecznić maskonury i inne islandzkie ptaki – oto raj! W wysokich na 400 m klifach znajdziecie ich tysiące. Mieszkają tu m.in. fulmary, rybitwy, głuptaki i wydrzyki. Látrabjarg to najbardziej wysunięty na zachód punkt Islandii.

 

 

#3 Dzikie Hornstrandir

Jeżeli lubicie miejsca odosobnione, dzikiem nieokiełznane, to Hornstrandir jest pod tym względem wyjątkowe. Od 1975 to rezerwat przyrody, gdzie znajdziecie lodowce, skały, klify, rzeki i plaże. A wszystko to ściśle chronione i patrolowane przez strażników.

 

 

#4 Trochę rozrywki w Ísafjörður

Jak na Fiordy Zachodnie, Ísafjörður to tętniąca życiem metropolia. Małe, portowe miasteczko obfituje w kawiarnie, restauracje oraz ciekawe Muzeum Życia Codziennego.

 

#5 Kajakiem przez Ísafjarðardjúp

Spływ kajakiem wzdłuż malowniczego fiordu to nie lada gratka. Po drodze macie szanse zobaczyć foki i wieloryby!

 

Zachodnie Fiordy na Islandii Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!