Zabytek współczesności Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zabytek współczesności

Jesteśmy przyzwyczajeni, że jeżdżąc po świecie spotykamy wiekowe zabytki, pochodzące najczęściej sprzed wieków. Tymczasem w Tajlandii, pięć godzin na północ od Bangkoku, znajdziecie „Świątynię na szklanym klifie, której budowa zaczęła się w 2004 roku!

Przedsięwzięcie było ogromne, a projekt realizowano kilkanaście lat. W efekcie, Wat Pha Sorn Kaew można podziwiać w całej okazałości.

Nadal wygląda, jak nowa, zachwycając milionami kolorowych mozaik, a epicentrum stanowią białe posągi, które kontrastują z budynkami obok. Całość podkreśla oczywiście zapierający dech w piersiach widok – przepiękne, górzyste tereny.

To jedna z wielu, zachwycających świątyń w Tajlandii, ale ta zdumiewa właśnie ze względu na swoją nowoczesność. Jak się okazuje, nasze pokolenie również tworzy monumentalne budowle, które za kilkaset lat, o ile ludzkość przetrwa, staną się zabytkami.

Wiemy doskonale, jak wiele tajemnic skrywa Tajlandia, dlatego mamy plan: uciec przed polską zimą i jeszcze przed świętami wygrzać się w słońcu. Ruszacie z nami? Ostatnie miejsca czekają!

Tajlandia

Zabytek współczesności Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!