Zabierz piramidę do domu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Zabierz piramidę do domu

Trzech mężczyzn zostało aresztowanych w Egipcie za handel fragmentami starożytnych piramid. Ich wartość wycenili na 20 funtów za sztukę…

W Gizie, kilkanaście kilometrów od centrum Kairu, znajdują się najsłynniejsze egipskie grobowce. Dwie największe piramidy Cheopsa i Chefrena oraz mniejsza piramida Mykerinosa. Liczą sobie one ponad cztery i pół tysiąca lat.

W okolicach starożytnych grobowców roi się od handlarzy, którzy wciskają turystom przeróżne, najczęściej bezwartościowe pamiątki. Trzech Egipcjan próbowało sprzedać jednak pamiątki wyjątkowe: pod grobowcem Mykerinosa oferowali kawałki piramid.

Sprawę ujawnili reporterzy, udający zainteresowanych zakupem. Pochodzący z Kairu handlarze zostali aresztowani i przyznali się do winy. Jak się okazało, wcześniej handlowali m.in. narkotykami.

Jak stwierdzili fachowcy, oferowane kamienie były prawdziwymi fragmentami grobowców. Wszystko wskazuje na to, że trzej Egipcjanie najprawdopodobniej nie bezcześcili piramid, ale odnaleźli odłamki w okolicznych piaskach. Na szczęście.

Zabierz piramidę do domu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.