Z Rosji na Alaskę. Piechotą! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Z Rosji na Alaskę. Piechotą!

Z Rosji (Czukocki Okręg Autonomiczny) na Alaskę – około 500 kilometrów do przejścia, siedmiu śmiałków i dwóch instruktorów. Brzmi, jak wyzwanie? 25 marca ta niezwykła ekspedycja, zapoczątkowana w lutym 2020, ma dobiec końca.

Wyprawa przebiega przez wyjątkowo trudne obszary Rosji oraz obszary wiecznej zmarzliny i lodowych pustyń, gdzie znajduje się prosta łącząca Ocean Arktyczny i Pacyfik.

 

 

Śmiałkowie są w trasie codziennie, po około 9-11 godzin. Każdy z nich ciągnie sanki o ciężarze około 80 kg, oczywiście specjalnie dostosowane do podróży arktycznych. Uczestnicy stracą zapewne w trakcie podróży około 10 kg masy ciała – nic dziwnego, skoro cały czas są w ruchu, a temperatury spadają czasem nawet do -50 stopni.

 

 

Wieczorami ekipa rozbija obóz, obowiązkowo z ogniskiem. Wówczas można uraczyć się niewielkim drinkiem, choć spożywanie alkoholu w większych ilościach jest surowo zabronione.

Być może ktoś zada sobie pytanie: po co to robić? Podróżników nakręca chęć, by ukończyć legendarną, historyczną trasę łączącą dwa kontynenty.

Z Rosji na Alaskę. Piechotą! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!