Wyspy Lagunowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wyspy Lagunowe

Turyści nie docierają na polinezyjski archipelag. A tak tam pięknie!

Tuvalu to kraj leżący na Pacyfiku, na północ od Fidżi. Jego terytorium to archipelag, zwany Wyspami Lagunowymi, zamieszkiwany przez zaledwie dziesięć tysięcy ludzi. Podstawy tutejszej gospodarki stanowią rolnictwo i rybołówstwo, choć przecież ? biorąc pod uwagę naturalny urok polinezyjskich wysepek, jak również wyjątkową kulturę tubylców ? rozkwitnąć mogłaby tam branża turystyczna.

Póki co jednak państwo, które czterdzieści lat temu ogłosiło niezależność od Wielkiej Brytanii, wczasowiczów nie przyciąga. Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych podała ostatnio, że właśnie Tuvalu zajęło ostatnie miejsce w rankingu popularności ? na Wyspy Lagunowe dotarły tylko dwa tysiące turystów.

Podstawową przyczynę stanowi to, że archipelag leży naprawdę na końcu świata. Z Azji, Australii [nasza wyprawa] czy Nowej Zelandii łatwiej dotrzeć nawet do tak egzotycznych krain jak Vanuatu czy Fidżi. No i najpierw dostać się trzeba na Fidżi i dopiero stamtąd lecieć można na Wyspy Lagunowe. A połączenia nie są zbyt częste. Jeżeli jednak ktoś wykaże się wystarczającą determinacją, w końcu znajdzie się w miejscu, którego nie odwiedziło przed nim zbyt wielu podróżników.

Wyspy Lagunowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.