Wynalazek dla bezpieczeństwa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wynalazek dla bezpieczeństwa

Linie lotnicze wprowadzają szereg obostrzeń i koncepcji, jak zachować bezpieczeństwo pasażerów w czasie epidemii koronawirusa. Usuwanie środkowych siedzeń, obowiązkowe maseczki, środki dezynfekujące to tylko niektóre z nich. Jeden z projektantów opracował jednak proste rozwiązanie – osłony, które łatwo zamontować i zdjąć.

To pomysł francuskiego inżyniera lotnictwa, Floriana Barjota. Projekt nazwano PlanBay. Barjot uważa, że linie lotnicze nie chcą całkowicie przeprojektować kabiny ani zainstalować nowych siedzeń. PlanBay składa się z panelu ochronnego, umieszonego za siedzeniem i kolejnego panelu ochronnego, między siedzeniami. Układ pasuje do pustego, środkowego siedzenia, więc pasażerowie w przejściu i przy oknie będą mogli zachowywać dystans społeczny.

 

 

Według Barjota, instalacja paneli jest prosta, a zestaw łatwo wyprodukować, przy zachowaniu niskich kosztów. Nie wiadomo jeszcze, czy linie lotnicze będą chciały wcielać PlanBay w życie.

 

 

Jak mówi sam pomysłodawca:

Dla wielu z nas podróż samolotem to wyjątkowy moment, gdy można podziwiać Ziemię z góry, ale zamiast tego pasażerowie i branża chcieli wprowadzić telewizję i Wi-Fi na pokład, by „dać więcej wrażeń”, Teraz, gdy spędziliśmy dwa miesiące w domu z telewizją i Internetem, czy te oczekiwania się zmienią? Minęły miliony lat, zanim ludzie zrealizowali marzenie o lataniu. Podsumowując, może lepiej podróżować mniej, ale bardziej to doceniać?

Wynalazek dla bezpieczeństwa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!