Wydaje ci się, że jesteś za stary? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wydaje ci się, że jesteś za stary?

Na goforworld.com ciągle przedstawiamy ludzi, którzy inspirują, zachwycają, wzruszają. Żyją w przeróżnych miejscach i warunkach. Niektórzy z nich mają już swoje lata [przykład], ale pasja jest dla nich jak powietrze. I to podoba nam się najbardziej. Poznajcie więc człowieka, który jeździ na nartach od czwartego życia. I nie przestał do dzisiaj, choć ma już dziewięćdziesiąt lat!

Tommy Tomasi pochodzi z Włoch. To właśnie tam, mając cztery lata, po raz pierwszy spróbował jazdy na nartach. I tak już zostało.

Trzeba zrozumieć ważną rzecz. Tommy Tomasi, mając obecnie dziewięćdziesiąt lat, nie wychodzi na stok, by popatrzeć na innych. Nie pokonuje śmiesznych tras, oszczędzając zdrowie lub dbając nadmiernie o bezpieczeństwo. On każdego dnia jeździ na nartach mniej więcej siedem godzin. Jest potrzebny ? w końcu osobiście założył patrol narciarski w australijskim ośrodku Thredbo.

Tommy ma za sobą trudną historię. Los go nie oszczędził. W czasie drugiej wojny światowej trafił do obozu koncentracyjnego, gdzie w ciągu dziewięciu miesięcy schudł kilkadziesiąt kilogramów. Przeżył i niedługo po wyjściu wystąpił o wizę do Australii. Udało się!

Kiedy tylko dowiedział się, że tam również można jeździć na nartach, natychmiast przeniósł się w górskie rejony. Najpierw pracował jako operator buldożera, ale szybko stał się instruktorem.

tommy

I tak? jego życie na zawsze związało się z narciarstwem, a on sam nadal zaraża pasją wszystkich napotkanych ludzi. Nie wierzycie? Zobaczcie sami?

Wydaje ci się, że jesteś za stary? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com