Wśród ludów z Oaxaca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wśród ludów z Oaxaca

Słyszeliście kiedyś o Oaxaca? To górzysty stan w południowym Meksyku, słynący z przepięknych wodospadów i …. Niezwykłej kultury miejscowej ludności.

Jest co podziwiać! Lokalsi wciąż kultywują swoje tradycje i są z nich bardzo dumni, a podróżnicy, którzy mają okazję zajrzeć w te strony mają prawo czuć się oszołomieni.

Meksykański fotograf Diego Huerta stworzył kolekcję wspaniałych portretów tych ludzi, wykorzystując Oaxaca jako kolorowe tło dla obrazów opowiadających ciekawe historie. Spójrzcie sami, jak niezwykła jest tradycja tego miejsca!

Projekt o nazwie Inside Oaxaca rozpoczął się cztery lata temu, gdy Diego był świadkiem Guelaguetza (znanego lokalnie jako Los Lunes del Cerro), tygodniowego festiwalu organizowanego w lipcu. W trakcie festiwalu uczestnicy z 16 różnych rdzennych grup z całego regionu spotykają się, aby śpiewać, tańczyć i świętować, odziani w tradycyjne stroje.

Od tego momentu fotograf wrócił tam wielokrotnie, robiąc zdjęcia i, jak sam twierdzi, obcując z najwspanialszą magią kultury, strojów i ludzi.

Projekt obejmuje przeróżne portrety, w tym wizerunki kobiet z Dainzú w Central Valley of Oaxaca w sukienkach Tehuana (wykonane przez Fridę Kahlo) oraz Devils of Collantes, czyli mężczyzn, którzy tańczą wokół ognisk w specjalnej ceremonii.

Niesamowity, poruszający projekt, który pozwala nam zajrzeć w niesamowitą, zupełnie nieznaną dla nas kulturę…

Wśród ludów z Oaxaca Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com