Włochy i Czechy - otwarcie granic i wielkie zmiany Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Włochy i Czechy – otwarcie granic i wielkie zmiany

Sytuacja zmienia się dynamicznie – jeszcze chwilę temu linie lotnicze zaczęły odmrażać swoje działania, a tymczasem już niebawem, bo 3 czerwca Włochy planują otworzyć swoje granice.

Osoby, które przyjadą do Włoch nie będą musiały poddawać się 14-dniowej kwarantannie. Do Italii będą mogli wjechać mieszkańcy krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monako. Z kolei od dzisiaj (18 maja) Włosi mogą swobodnie przemieszczać się pomiędzy regionami, a od 3 czerwca po całym kraju.

Dotychczas we Włoszech potwierdzono łącznie 223 zarażeń koronawirusem, a bilans zgonów wynosi aż 31 tys. osób.

Ważne informacje płyną do nas również z Czech, gdzie częściowo rezygnuje się z noszenia masek na twarzy. Co bardzo ważne dla Czechów – zaczynają działać ogródki piwne. Nawet w czasie największych restrykcji wielu obywateli wolało kupić piwo z okienka w pubie, niż kupić je w supermarkecie.

Od 25 maja maseczki trzeba będzie nosić wyłącznie wewnątrz budynków, w środkach komunikacji miejskiej oraz w miejscach, gdzie nie można zachować odpowiedniego odstępu (2 m).

 

Warto dodać, że Czechy, gdzie mieszkańcy bardzo wcześnie zaczęli nosić maseczki i działali bardzo solidarnie, stali się wzorem dla Polaków. Za brak maseczki Czech może zapłacić mandat opiewający na kwotę 1600 zł.

Niedawno w Czechach wznowiono działanie centrów handlowych, w tym także kin i teatrów, choć obowiązują oczywiście limity osób. W salonach fryzjerskich używa się jednorazowych maseczek, płynów do dezynfekcji i jednorazowych ręczników.

Włochy i Czechy - otwarcie granic i wielkie zmiany Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!