Wiza do USA? Pokaż Facebooka! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wiza do USA? Pokaż Facebooka!

Od 31 maja weszły zmiany we wnioskach wizowych do Stanów Zjednoczonych. Co się zmieni? Aplikanci będą musieli podać namiary na wszystkie swoje media społecznościowe.

W formularzu wizowym pojawiły się nowe pola. Trzeba podawać m.in. adresy email oraz numery telefonów z ostatnich pięciu lat! A także namiary na social media.

Skąd taki pomysł? „Bezpieczeństwo narodowe to nasz priorytet, dlatego każdy potencjalny turysta przyjeżdżający do naszego kraju przechodzi szczegółową kontrolę” – takie słowa padają w oświadczeniu Departamentu Stanu. Rząd podkreśla, że chce znaleźć złoty środek pomiędzy bezpieczeństwem obywateli USA a możliwością swobodnego podróżowania.

pin

Dotychczas tak rozbudowane formularze musieli wypełniać wyłącznie obywatele krajów zagrożonych terroryzmem, a więc łącznie ok. 65 000. Teraz wnikliwej obserwacji zostanie poddanych nawet 15 mln osób rocznie.

pin

Pomysł podawania mediów społecznościowych zrodził się już za czasów Obamy, ale wtedy była to opcja dodatkowa. Teraz będzie dotyczyła wszystkich.

Wiza do USA? Pokaż Facebooka! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com