Wiosenne świętowanie | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wiosenne świętowanie | TOP 8

Już jest! Wiosna. Rozgościła się na dobre, a my już za moment wybieramy się do Gruzji. Ale zanim te atrakcje – zobaczcie, jakie wiosenne festiwale mogą zainteresować obieżyświata. Pamiętajcie, że ludzka kreatywność nie zna granic!

#1 Songkran, Tajlandla

Od 13 do 17 kwietnia w Tajlandii możemy podziwiać kolorowy festiwal Songkran. To nic innego, jak… tajlandzki Nowy Rok! Święto ma coś wspólnego z Polską – zwyczaj polewania się wodą na ulicach.

#2 Easter Egg Roll, Biały Dom, USA

Ta tradycja już za nami, ale w przyszłym roku warto o niej pomyśleć. Trudno nazwać to festiwalem, ale zabawa jest przednia i tradycyjna. Biały Dom zamienia się wówczas w wielki plac zabaw dla dzieci, z kolei prezydent… osobiście bierze udział w pogoni za jajkami. A przynajmniej Barack Obama kultywował zabawę!

#3 Nowruz, Iran [nasza podróż]

Tradycyjne irańskie święto, również związane z obchodami nowego roku. Obchodzone w dniu równonocy wiosennej.

#4 Pascha, Izrael

W Izraelu, żydowskie święto zwane Paschą, obchodzone jest przez siedem dni. Dzisiaj podczas świąt spożywa się między innym pieczony udziec barani oraz jaja.

#5 Hola Mohalla, Indie

Indyjskie święto osób wyznających sikhizm. W marcu tłum zbiera się podczas barwnej parady, podczas której panowie popisują się umiejętnościami rycerskimi, m.in. podczas jazdy konnej.

#6 Święto ognia, Hiszpania

Obchodzone w Walencji w marcu, cieszy się wielkim zainteresowaniem turystów i przyjezdnych. Nic dziwnego: rzeźby z kartonu i drewna palone na ulicach robią wrażenie!

#7 Święto kwiatów, Holandia

Festiwal nazywany Bloemencorso Bollenstreek Flower Parade. Święto przyciąga miłośników kwiatów, kolorów i wielkich parad. Kilkadziesiąt wielkich platform z kwiatami pozostawia niezapomniane wrażenie.

#8 Hanami, Japonia

Święto kwitnącej wiśni, zwane również `podziwianiem kwiatów`. Bardzo wyczekiwane przez Japończyków. Nic dziwnego, widok po prostu zapiera dech w piersiach…

Wiosenne świętowanie | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com