Wieżowiec z wodospadem

Chińczycy uwielbiają zachwycać świat unikalną architekturą, bijąc przy okazji różne rekordy. Tym razem zmontowali najwyższy sztuczny wodospad w obszarze miejskim.

Guizhou Ludiya Property Management to firma, która wodospad ten umieściła… na ścianie swojego 121-metrowego wieżowca, stojącego w centrum Guiyang na południu Chin. Wodospad wysoki na 108 metrów błyskawicznie zdobył internetową sławę i już przyciąga turystów do miasta, które dotąd nie znajdowało się zbyt wysoko w rankingach popularności.

Żeby widowiskowa atrakcja mogła wzbudzać zachwyt, potrzebny jest czteropiętrowy system pompowania i oczyszczania wody, ulokowany pod ziemią. Jego działanie kosztuje ponad czterysta złotych na godzinę, łatwo więc zrozumieć, dlaczego chińska firm uruchamia wodospad jedynie od czasu do czasu i najczęściej tylko na kwadrans.

Teraz już wszyscy wiedzą, o co chodzi, ale ponoć przy pierwszych próbach przestraszeni przechodnie dzwonili pod numery alarmowe albo do mediów, aby donosić o gigantycznym wycieku.

Wieżowiec z wodospadem Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.