Wietnamski most zgody Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wietnamski most zgody

Kryty most, najsłynniejszy w Wietnamie, pilnie potrzebuje renowacji. Apelują o to konserwatorzy zabytków, którzy ostrzegają, że most, który liczy sobie 400 lat, jest poważnie zagrożony. Co ciekawe, przejście przez niego jest płatne, skąd więc brak środków na podjęcie działań…?

Hội An to miasto w środkowym Wietnamie, które przyciąga co roku rzesze turystów. Wygląda jednak na to, że piękny zabytek już niebawem zostanie zamknięty dla zwiedzających. Na ostatniej konferencji Instytutu Dziedzictwa Narodowego zarządzono, że most musi zostać natychmiast rozebrany i złożony ponownie. Nie chodzi jedynie o ratowanie zabytku, ale przede wszystkim – bezpieczeństwo mieszkańców.

#japanesecoveredbridge #hoian ??

A post shared by Kathrin Maria DesHotels (@kathrin.on.earth) on

Obecnie most stanowi zagrożenie powodziowe. Prezydent miasta zgodził się wstępnie na te działania, zastrzega jednak, że najpierw chce zobaczyć plany odbudowy, aby mieć pewność, że zostaną zastosowane najnowsze technologie.

Tomoda Hiromichi, profesor japońskiego uniwersytetu podkreśla, że most w Hội An to bardzo ważne, historyczne porozumienie japońsko-wietnamskie i wymaga szczególnej uwagi. To nie zabytek, ale kulturowe dziedzictwo, o które trzeba dbać.

Wietnamski most zgody Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com