Wielcy podróżnicy | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wielcy podróżnicy | TOP 8

Wielcy podróżnicy – zmieniają świat, bo niczego się nie boją. Ich podróże to coś więcej niż poznanie i doświadczenie. To misja, która nie przechodzi bez echa. Udowadniają, że można wiele, właściwie wszystko. Bawią się, ale także ciężko pracują. Odsłaniają, przekraczają granice własnych możliwości, nie spoczywają w wysiłkach, aby przekazać swoje wrażenia nam – odbiorcom. Oto nasze TOP 8 niezwykłych podróżników i ich wypraw!

#1 Lewis Pugh

Pisaliśmy o nim kilka miesięcy temu. Niesamowity człowiek.  To pierwszy na świecie pływak, który przepłynął lodowcowe jezioro w masywie Everestu- i to w pływackich spodenkach! Jego misja to zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie wód. A sytuacja przedstawia się tragicznie!

 

 

#2 Jason Lewis

Wyruszył w trzynastoletnią podróż, w trakcie której zwiedził świat korzystając jedynie z siły własnych mięśni. Pedałował, pływał, szedł piechotą – bez wytchnienia…

 

 

#3 Maria Leijerstam

Odważna i  niezłomna. Pobiła dwa rekordy świata, jako pierwsza dotarła do bieguna południowego na rowerze (trójkołowiec) oraz pobiła rekord prędkości, pokonując dystans od krawędzi kontynentu do bieguna w ciągu dziesięciu dni.

 

 

#4 Levison Wood

Przebył piechotą całą trasę wzdłuż Nilu. 6500km trasy, rwąca woda, krokodyle i ryzyko zachorowania na malarię…

 

 

#5 Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere

Przemierzyli 2888 kilometrową wędrówkę po Antarktydzie w 105 dni. Ciągnęli ze sobą 200 kilogramowe sanie, nawet  temperatura spadała do -46°C. Wielokrotnie byli bliscy śmierci. Udało im się!

 

 

#6 Paul Salopek

Jego podróż nadal trwa. Wyruszył więc śladem dawnych ludów, mając przed sobą… 34 000 kilometrów. Od Etiopii aż do Ameryki Południowej. Projekt zakłada pieszą wędrówkę aż do 2020 roku.

 

 

#7 Sonya Baumstein

Chce dowiosłować z San Franciso do Japonii. To wyzwanie nie tylko jest jej niestraszne – ona sama tryska radością i zaciera ręce. Do pokonania jest 6000 mil bez żadnego wsparcia.

 

#8 Aleksander Doba

Dla nas zawsze najlepszy. Dwukrotnie przepłynął Atlantyk, a w przyszłym roku planuje kolejną wyprawę…