Wiejskie tygrysy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wiejskie tygrysy

Mieszkańcy wsi Mohnapur na północy Indii mają nowych sąsiadów: matkę z dwójką dzieci. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chodzi o rodzinę tygrysów.

Co więcej, wioska w stanie Uttar Pradesh nie jest pod tym względem jedyna w swoim rodzaju. W Indiach coraz częściej pojawiają się doniesienia, że tygrysy upodobały sobie jakąś zamieszkałą przez ludzi okolicę. Potrafią nawet przemaszerować główną ulicą miasteczka!

Ludzie przyzwyczajają się do obecności wielkich kotów, a nawet się nią cieszą. Tygrysy potrafią bowiem przysłużyć się lokalnym społecznościom, polując na zwierzęta, które niszczą uprawy. Chociażby na dziki. Władze przestrzegają jednak: tygrysy – szczególnie stare, zbyt powolne, by dopaść szybko uciekającą zwierzynę – mogą zaatakować ludzi. W jednej z prowincji stanu Uttar Pradesh tygrysy zabiły w zeszłym roku pięć osób.

Nie zmienia to jednak faktu, że pomimo wszystko tygrysy są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Dodajmy więc przy okazji, że właśnie pojawił się niecodzienny sposób, aby im pomóc. Można zrobić to oglądając w internecie filmy z kotkami!

Nie, wcale nie żartujemy. Brytyjska organizacja Save Wild Tiger uruchomiła na YouTube kanał The Kitty, na którym można podziwiać słodkie kotki w zabawnych sytuacjach. A im więcej ludzi je obejrzy, tym więcej pieniędzy zostanie przekazane na pomoc tygrysom. Zatem możecie już z czystym sumieniem marnować czas na oglądaniu filmików z kotkami.

Wiejskie tygrysy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.