Wiedeń bezdomnych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wiedeń bezdomnych

Bezdomność ? pisaliśmy o niej nie raz. Jest wpisana w historię każdego miejsca na świecie. Każdego kraju i miasta, które odwiedzamy. W Wiedniu powstaje właśnie projekt, który pozwala bezdomnym stać się na chwilę przewodnikami. Przecież nikt nie zna miasta tak, jak oni.

To pomysł, który daje korzyść wszystkim. Podróżni poznają Wiedeń w zupełnie unikalny sposób, zejdą poza szlak, z kolei dla bezdomnych będzie to cenna forma wsparcia, także finansowego. Organizacja SHADES TOURS oferuje trzech różnych przewodników, którzy pokażą Wiedeń z każdej, również ?ciemnej? strony.

To także ręka wyciągnięta w stronę tych, którzy zmuszeni są żyć poza społeczeństwem. Szansa, aby dać się poznać i zatrzeć bariery. Być może uda im się przez to wrócić do pracy, poczuć na nowo chęć działania.

Wycieczki można zamówić online lub poprosić o indywidualnego przewodnika. W samym Wiedniu około 1174 bezdomnych żyje na ulicach.

Szczytny cel, wspaniała misja. Nie jest to jednak nowy projekt. Podobne akcje miały już miejsce w Londynie [przeczytaj] i Amsterdamie.

Wiedeń bezdomnych Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com