Widok na Manhattan Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Widok na Manhattan

Park, który powstać ma wkrótce w Nowym Jorku, będzie mógł poszczycić się niepowtarzalną atmosferą i spektakularnym widokiem na drapacze chmur.

Niecałe pięć hektarów powierzchni może nie zrobi na nikim wrażenia, ale o wyjątkowości Domino Parku decydować mają inne atuty. Po pierwsze, kolejna nowojorska oaza zieleni powstanie w miejscu dawnej rafinerii cukru i nikt nie będzie zabierał stamtąd poprzemysłowych pamiątek. Przeciwnie – zbiorniki, dźwigi i industrialne zabudowania mają zostać wkomponowane w to wszystko, co zwykle napotykamy w parku. Otoczą je zatem drzewa, kwiaty, trawniki, boiska i place zabaw.

Do tego przez park przechodzić ma podniesiony deptak, most właściwie, z którego podziwiać będzie można panoramę Manhattanu. Bo dodać trzeba, że Domino Park powstanie nad brzegiem cieśniny East River, oddzielającej Brooklyn od serca Nowego Jorku.

Otwarcie parku zaplanowano na lato przyszłego roku. Spodziewamy się, że stanie się on atrakcją nie tylko dla mieszkańców okolicy, ale także dla turystów, którzy przybywać będą tam tłumnie, by robić sobie zdjęcia na tle panoramy Manhattanu.

Widok na Manhattan Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.