Widok na Azję i Europę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Widok na Azję i Europę

W Stambule powstaje futurystyczna wieża radiowo-telewizyjna, która będzie najwyższą konstrukcją tureckiej metropolii. Obiekt ulokowano w dzielnicy Üsküdar, czyli dawnym mieście Chryzypol, założonym przez starożytnych Greków. Wieża nazywa się Çamlica – tak samo jak wzgórze, z którego wyrasta na wysokość 369 metrów. Zastąpić ma ona szereg starszych i mniejszych wież, rozsianych po Stambule.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS (@melikealtinisikarchitects)

Çamlica pełnić będzie jednocześnie wiele innych ról. W jej piwnicach otwarte zostaną galerie sztuki, wokół wieży pojawią się otoczone zielenią kawiarenki, a na wysokości 170 metrów – eleganckie lokale gastronomiczne. Nie może zabraknąć też platformy widokowej. Ba! Będą nawet dwie. No i te widoki! Na Morze Czarne i Bosfor, na Azję i Europę. I na cały Stambuł, rzecz jasna. Napatrzeć się będzie można także z panoramicznych wind.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MELIKE ALTINISIK ARCHITECTS (@melikealtinisikarchitects)

Zakończenie budowy rozpoczętej w marcu 2016 roku zaplanowano na jesień roku przyszłego. Prognozuje się, że Çamlica przyciągać będzie cztery, pięć milionów turystów rocznie. https://vimeo.com/84308621