Wędrujący Astronauta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wędrujący Astronauta

Miliony wakacyjnych zdjęć trafiają do internetu, ale bardzo nieliczne czymś się wyróżniają. Czasem jednak komuś udaje się wpaść na interesujący pomysł – jak ten z małym astronautą, podróżującym po świecie.

Gdy w 2014 roku John Egiziano stanął u stóp rakiety Saturn V w Centrum Kosmicznym im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral w stanie Floryda, jego życie się zmieniło. Jak opowiada, zafascynowały go wówczas projekty realizowane przez NASA. Zaczął czytać i oglądać wszystko, co tylko wpadło mu w ręce, a dotyczyło wypraw kosmicznych, znalazł też sobie ulubionego astronautę. Wybór padł na Charlesa Conrada, który odbył cztery loty kosmiczne i jako trzeci człowiek w historii stanął na Księżycu. John docenił go również za wyjątkowe poczucie humoru i dzieloną z nim pasją do motocykli.

John kupił figurkę Conrada i zabrał ją w podróż po USA. No, wziął także żonę, ale to nie ona, lecz mały Charles Conrad w skafandrze kosmicznym stał się głównym bohaterem zdjęć z wyprawy. John fotografował go najpierw dla zabawy i żeby poćwiczyć robienie zdjęć, później jednak pojawił się pomysł, by efektami tej aktywności pochwalić się w internecie. I tak powstał na Instagramie profil Wędrującego Astronauty, który podróżuje już nie tylko po Ameryce.

Wędrujący Astronauta Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.