Walka o turystów - dokąd polecimy? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Walka o turystów – dokąd polecimy?

Przed nami sezon urlopowy, a kraje żyjące z turystyki już teraz zaczynają walkę o przyjezdnych. Oczywiście – wszystko zmienia się z tygodnia na tydzień, ale niektóre oferty prezentują się kusząco: Malediwy chcą zapewnić szczepienie, Włochy otwierają wyspy „wolne od koronawirusa”, a Malta chce dopłacić do wczasów.

Grecja na starcie

Choć oficjalne otwarcie Grecji ma mieć miejsce dopiero 14 maja, kraj zaprasza turystów już od 19 kwietnia. Zniesiono obowiązkową kwarantannę, choć przed przyjazdem trzeba wykonać test. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy turysta jest zaszczepiony, a od drugiej dawki minęło 14 dni.

Malta – dopłacimy do twoich wakacji

1 czerwca Malta ma znieść większą część obostrzeń, a turyści mogą liczyć na dopłaty do pobytu. Osoby, które zarezerwują hotel 5-gwiazdowy, otrzymają 200 euro, 4-gwiazdkowy 150 euro, a 3-gwiazdkowy 100 euro.

Dodatkowo kwota ta może zostać zwiększona o 10 procent, jeśli turyści zdecydują się na noclegi na maltańskiej wyspie Gozo. W ramach programu połowę kwoty będzie wykładała Maltańska Organizacja Turystyczna, a drugą połowę same hotele – informują władze.

 

 

Nie każdy otrzyma dopłatę, obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Włoskie i chorwackie wyspy bez koronawirusa

Specjalnym planem mają zostać objęte wyspy położone na Morzu Tyrreńskim wyspy Capri, Ischia, Procida, Ponza i Elba, oraz Wyspy Liparyjskie i Pantelleria. Powstanie tam więcej placówek medycznych, aby zapewnić turystom bezpieczeństwo. Władze mają nadzieję, że dzięki szczepionkom, mieszkańcy uzyskają społeczną odporność.

W Chorwacji uruchomiono projekt pod nazwą „Wyspy wolne od COVID-19”, na których odnotowuje się mniej zakażeń, czyli na przykład Brač, Korčula czy Vis. 15 kwietnia Chorwacja zniosła kwarantannę dla przyjezdnych, ale wymagany jest negatywny test na COVID-19.

 

Malediwy ze szczepionką

Zaszczepić się na miejscu, po przylocie? To możliwe! Informację potwierdził Abdulla Mausoom, minister turystyki Malediwów.

Chcemy zaproponować wczasowiczom niezwykły pakiet urlopowy. Program o nazwie '3V’, czyli 'visit, vaccinate, vacation’, miałby polegać na tym, że turyści przyjeżdżają na wakacje do raju i przy okazji szczepią się przeciwko koronawirusowi – zapowiedział.

Program miałby ruszyć pod koniec czerwca, choć oczywiście w pierwszej kolejności szczepią się mieszkańcy – a sam proces postępuje bardzo szybko, już połowa obywateli przyjęła przynajmniej pierwszą dawkę. Podobny system przyjęły Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czy wakacje 2021 okażą się jednak o wiele bardziej wyjazdowe niż zakładaliśmy? Na to liczymy!

Walka o turystów - dokąd polecimy? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!