Walijskie legendy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Walijskie legendy

Rok 2017 – Rokiem Legend. Fascynująca mitologia i nie mniej ciekawa historia mają przyciągnąć do celtyckiej krainy rzesze turystów.

To w Walii znajduje się najwięcej zamków na kilometr kwadratowy, to tu rodziły się pierwowzory opowieści o królu Arturze, Merlinie i Excaliburze. Dlatego zresztą walijskie krajobrazy zobaczymy w filmie 'Król Artur: Legenda Miecza’, który w maju wejdzie na kinowe ekrany. Na uniwersytecie w Bangor podjąć zaś można… studia arturiańskie i obronić w tej dziedzinie dyplom magisterski!

Jak wynika z ankiet, ponad sześćdziesiąt procent zagranicznych turystów odwiedza Walię ze względu na liczne świadectwa – materialne i niematerialne – bogatej historii. Dlatego w tym roku odbyć ma się rekordowa liczba średniowiecznych imprez, takich jak choćby wielki turniej rycerski w miasteczku Conwy, u stóp trzynastowiecznego zamczyska.

Skoro zaś wspomnieliśmy o arturiańskich mitach – zaplanowano też Festiwal Merlina w Carmarthenshire. A do magicznej Walii nie mamy przecież tak daleko…

Walijskie legendy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.