Wakacyjna klasyka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wakacyjna klasyka

Turyści coraz chętniej wybierają nowe wakacyjne kierunki, coraz więcej hoteli wyrasta w krajach, do których jeszcze kilka lat temu mało kto zaglądał. Jak się jednak okazuje, do łask wracają jednocześnie tradycyjne zakątki.

Tak przynajmniej twierdzą szefowie agencji turystycznej Thomas Cook, która turystów wysyła w świat już od 176 lat. Na czele listy klasycznych wakacyjnych przebojów znaleźć się mają w przyszłym roku Malta, Madera i Costa Brava.

Popularność pomogli odzyskać Malcie amerykańscy filmowcy, którzy pośród jej bajkowych krajobrazów oraz fortyfikacji wzniesionych przez joannitów kręcili 'Grę o Tron’. Do tego doszły organizowane tam już regularnie festiwale muzyczne, na czele z ‘I love MTV’ i ‘Annie Mac Presents’. I tylko szkoda, że Lazurowe Okno się zawaliło…

O Maderze zaś pamiętają głównie starsi turyści, którzy odwiedzają ją od dawna, doceniając naturalne piękno. Teraz portugalski archipelag przyciągnąć ma także młodych ludzi, szczególnie miłośników sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz futbolu. Z Madery pochodzi przecież Cristiano Ronaldo, któremu poświęcono tutejsze muzeum. Piłkarz ma tu także swój hotel 'CR7′.

Na Costa Brava agencja Thomas Cook wysyłała klientów w latach 1949-2009. W roku 2018 katalońskie wybrzeże wróci do oferty. Turystów zwabić mają nie tylko piękne plaże, ale także festiwale wina oraz wyjątkowe zagęszczenie restauracji z gwiazdką Michelin.

Wakacyjna klasyka Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.