Wakacje Polaków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wakacje Polaków

Jeśli chodzi o zagraniczne wojaże, numerem jeden jest dla naszych rodaków Grecja. A gdzie jeszcze wyjeżdżaliśmy najchętniej?

Sezon wczasowy dobiega końca, więc portal wakacje.pl przygotował raport dotyczący wycieczek najczęściej wybieranych przez Polaków w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Jak się okazuje, aż 31 procent turystów zdecydowało się na wyjazd do Grecji, co czyni ten kraj zdecydowanym liderem rankingu. Na drugim miejscu znalazła się Turcja, a najniższy stopień podium przypadł Bułgarii.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Visit Greece (@visitgreecegr)

Dalej mamy Hiszpanię, a potem wracający do łask Egipt. Szósta jest Albania, a siódma Tunezja, która też ma już za sobą słaby okres. Topową dziesiątkę uzupełniają Włochy, Cypr i Chorwacja. Stosunkowo niska pozycja tego ostatniego kraju może zaskakiwać, warto jednak zaznaczyć, że ranking obejmuje wycieczki zorganizowane, a akurat do Chorwacji bardzo wielu Polaków wyjeżdża na własną rękę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Croatia Full Of life (@croatiafulloflife)

Możemy także rzucić okiem na konkretne okolice, które Polacy upodobali sobie najbardziej. Tutaj wygrywa Riwiera Turecka, a drugie miejsce zajmuje bułgarski Słoneczny Brzeg. Następnie mamy trzy greckie wyspy: Kretę, Rodos i Zakintos. Potem egipska Hurghada, greckie Kos i Korfu. W najlepszej dziesiątce zmieściły się jeszcze bułgarskie Złote Piaski i Wybrzeże Egejskie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Serkan Güzey (@byserkanguzey)

Wakacje Polaków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.