Wakacje na Marsie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wakacje na Marsie

Jak za sto lat będzie wyglądał świat? Grupa brytyjskich naukowców, architektów i urbanistów przygotowała prognozę. Przewidywania dotyczą także podróży.

Dziś można pojechać na wakacje kamperem. Natomiast  na początku następnego stulecia w podróż polecimy… domem. A to dzięki olbrzymim dronom, które przenosić będą budynki z taką precyzją, że z półki nie spadnie ani jedna porcelanowa filiżanka.

Nie wszędzie uda się dotrzeć w ten sposób. Dron nie dostanie się na przykład do kurortu ulokowanego w szklanej bańce, zanurzonej w oceanie. Inne będą też środki transportu przy podróżach w kosmos. Zapomnijcie o Karaibach czy Tajlandii, najmodniejszymi destynacjami staną się Księżyc i Mars. Jeżeli zaś braknie akurat czasu na wyprawy, a pojawi się ochota na zjedzenie czegoś orientalnego, w sukurs przyjdzie kulinarna drukarka 3D. Kilka minut i już – przysmak z drugiego końca świata gotowy. Garnki i kuchenki trzymać będą w domach tylko hipsterzy.

Oczywiście, jak uczy historia, przewidywanie przyszłości jest jak wróżenie z fusów, nawet gdy zajmują się nim naukowcy. Ale pomarzyć zawsze można.

Wakacje na Marsie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.