Wakacje z dala od wszystkiego? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wakacje z dala od wszystkiego?

Uzależnieni od social mediów? Można na ten temat dyskutować, bo każdy wykorzystuje je inaczej. Kiedy jednak zmęczony pracownik korporacji udaje się na wakacje, pracodawca oczekuje, że wróci wypoczęty i „zresetowany”. Właśnie dlatego pewna amerykańska firma decyduje się zapłacić pracownikom 7,500 dolarów z to, że podczas wakacji odetną się od nowoczesnych technologii i zostawią pracę w domu. Całkowicie.

Korzyści dla firmy są duże. Jak mówi współzałożyciel amerykańskiej spółki FullContact, Bart Lorang:

Zdecydowana większość wróci do nas zrelaksowana i wypoczęta. To bardzo ważne, aby się odłączyć, aby stać się znowu człowiekiem. Jesteśmy stale na pełnych obrotach, taki reset pozwoli nam na nowo poznać, co znaczy kreatywność i radość, i miłość.

Pracownicy, którzy zdecydują się na takie działanie, mają ślubować, że zostawią w domu chociażby służbowy laptop, nie będą też sprawdzać maila i innych mediów.

Czy uda im się sprostać wyzwaniu i odpoczywać BEZ gadżetów, Facebooka i skrzynki mailowej? Fakt, że uwiecznianie swoich wakacji takim cudem techniki, jak na przykład dron, może znacznie utrudnić zadanie…

Wakacje z dala od wszystkiego? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com