Wakacje bez tygrysa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wakacje bez tygrysa

Im dziksze zwierzęta, tym większa zabawa. Mamy baczenie na to, jak są traktowane w ogrodach zoologicznych, ale przestajemy o tym myśleć, kiedy stają się naszą atrakcją na wakacjach. Zdjęcie z tygrysem? Przejażdżka na słoniu? Pamiątka z kości słoniowej? WWF interweniuje i przedstawia poradnik, jak pomóc zwierzętom i czego unikać.

Poradnik dla turystów wydany przez WWF Polska jest dostępny dla każdego [zobacz]. Kilka praktycznych informacji, które dla kogoś, kto staje się podróżnikiem tylko na czas urlopu, mogą być bezcenne.

Czego nie kupować? Pamiątek ze skór dzikich zwierząt, wyrobów z kości słoniowej i rogów nosorożca, wyrobów z drewna tropikalnego i wielu innych.

Jakiś czas temu pisaliśmy o świątyni tygrysa w Tajlandii, gdzie tygrysy nie mają łatwego losu… WWF przestrzega przed korzystaniem z takiej atrakcji, podobnie, jak na przykład przejażdżek na słoniach, które cierpią niejednokrotnie wielkie katusze z rąk właścicieli…

Nie inaczej przedstawiają się pokazy z udziałem dzikich zwierząt. Kusząca jest także opcja kupna dzikiego zwierzęcia, najczęściej z nielegalnego źródła. Jak czytamy na stronie WWF:

Zazwyczaj pochodzą one z przemytu, a uzyskane przez sprzedawców pieniądze trafiają do kłusowników i są przeznaczane na dalsze, nielegalne odławianie zwierząt. Tym samym doprowadzają do wyginięcia zagrożonych gatunków w naturze.

Warto być mądrym podróżnikiem. Takim, który żyje w zgodzie z przyrodą.

Wakacje bez tygrysa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com