W zgodzie z tradycją Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

W zgodzie z tradycją

Afrykańskie plemię – to brzmi egzotycznie, ale nie dajmy się zwieść – ci ludzie stawiają na tego rodzaju życie, bo to ich wybór. Ich wartości, kultywowane od pokoleń i pielęgnowane przez kolejne pokolenia. Wraz z naszymi podróżnikami odwiedzimy wioskę Himba w trakcie naszej wyprawy do Namibii [zapisz się]. 

pin

Życie wioski jest doskonale zorganizowane. Mieszkańcy cały czas korzystają z niskich domków, wykonanych z gliny i krowiego łajna. Dachy zrobione są z mocno ubitej trawy. Przybycie do wioski ułatwia obecność przewodnika, który zna mieszkańców i wie, na co może sobie pozwolić. Zdjęcia? Mile widziane. Kobiety Himba bardzo lubią fotografie. To świetne modelki.

pin

Lud Himba zajmuje się pasterstwem. Ich największym skarbem są krowy, trzymane w zagrodach. Dla nich to świętość, lud Himba uważa, że bez krów byłby niczym. To właśnie z powody zwierząt plemię prowadzi koczowniczy tryb życia – najważniejsze, by znaleźć wodę, choć nie tylko – ważne są również pastwiska.

pin

Dla mieszkańców wiosko, oprócz krów, najważniejszy jest święty ogień. Palenisko tli się leniwie przez całą dobę, a mężczyźni dbają, by żar nie zgasł. Święty ogień ma za zadanie ułatwić kontakt z przodkami.

Poznanie mieszkańców wioski będzie dla nas, jako dla podróżników, wyjątkowym momentem. Już teraz szukamy, inspirujemy się, zerkamy. Ostatnie miejsca czekają również na was. Przeżyjcie z nami tę przygodę!

W zgodzie z tradycją Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com