W sercu Borneo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

W sercu Borneo

W rzeczny rejs przez parki narodowe tropikalnej wyspy będzie się można wybrać już tego lata. Choć tam akurat lato trwa przez cały rok… Gotowi na taką wyprawę?

Borneo to największa wyspa Archipelagu Malajskiego, jak i całej Azji, słynna m.in. za sprawą zamieszkujących ją orangutanów, niestety zagrożonych wyginięciem. Północny fragment wyspy należy do Malezji, pozostałe część – do Indonezji. I to właśnie w granicach tego drugiego państwa znajduje się większość tzw. „Serca Borneo”, czyli górzystego obszaru porośniętego lasem równikowym.

Najdłuższą rzeką Borneo jest Kapuas, wijący się przez dzikie ostępy wyspy. Już w lipcu tego roku, jak zapowiedziała firma Pandaw River Expeditions, turyści będą mogli przepłynąć prawie pięćset kilometrów rzeki.

Statek z szesnastoma sypialniami i barem poniesie pasażerów daleko od cywilizacji, żeby zobaczyli tropikalne lasy, zamieszkałe przez setki gatunków zwierząt, takich jak orangutany, słonie, nosorożce, leopardy… Cena? Nieco ponad dwa tysiące dolarów od osoby.

W sercu Borneo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.