W odległej galaktyce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

W odległej galaktyce

Disney World na Florydzie i Disneyland Park w Kalifornii otworzą w przyszłym roku nowe atrakcje ze świata Gwiezdnych Wojen. Że będą to atrakcje gigantyczne, można się przekonać już teraz, w internet puszczono bowiem nagrany z drona film, prezentujący kalifornijski plac galaktycznej budowy.

Oba parki Star Wars: Galaxy’s Edge będą miały po sześćdziesiąt tysięcy metrów kwadratowych. Odwiedzić będzie w nich można Batuu – znane z filmów miejsce, położone na rubieżach galaktyki. Było to niegdyś bogate i ruchliwe skrzyżowanie szlaków handlowych, ale najlepsze czasy ma za sobą. Teraz jest to kraina dla zuchwałych, pełna wyrzutków i przemytników, takich jak legendarny Han Solo. Jego nie mniej legendarny statek, Sokół Millenium, stanie się jedną z tutejszych atrakcji. Będzie można usiąść za jego sterami i wyruszyć na kosmiczną bitwę!

Gdy wrócimy z niej zwycięsko, przyjdzie czas na zakupy na targowisku inspirowanym bazarami Marrakeszu i Stambułu. Nie spotkamy jednak tureckich czy arabskich kupców, lecz fruwających Toydarian, sprzedających pamiątki z Batuu. Jednocześnie powstaje w Kalifornii, tuż obok Star Wars: Galaxy’s Edge, hotel w tych samych klimatach, z widokiem na galaktykę w każdym pokoju.

W odległej galaktyce Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.