W kolejce po pomoc Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

W kolejce po pomoc

Koronawirus w Afryce to wielkie zagrożenie i jednocześnie wyzwanie – brakuje testów, żywności, dostępu do środków medycznych. W mieście Ceturion w RPA ludzie ustawili się w niemal 4-kilometrowej kolejce, aby odebrać paczki z żywnością.

Materiał, zarejestrowany przez drona pokazuje akcję charytatywną Tshwane Muslim Community, Sutherland Ridge i Ikon Park i Westhills, zorganizowaną dla potrzebujących. Program to ważne wsparcie, bo właśnie tu, w czasie epidemii, głód staje się jednym z zagrożeń.

 

 

Działacz społeczny, Yusuf Abramjee, przyznał, że ta pomoc to zaledwie kropla w morzu potrzeb, bo ludzie, którzy walczą o przeżycie w czasie blokady, potrzebują o wiele więcej środków. Jak informował „South China Morning Post”, w ciągu dwóch tygodni, liczba zarażonych w Afryce zwiększyła się dwukrotnie. Wiadomo jednak, że z powodu małej ilości testów, wykrywalność wirusa jest bardzo niska.

 

 

Mieszkańcy mają problem z dostępem do czystej wody i placówek medycznych. Tym samym afrykańskie kraje mogą stać się kolejnym epicentrum epidemii koronawirusa. Szacuje się również, że na kontynencie zagrożonych jest około 20 milionów miejsc pracy.

Jeżeli chcecie pomóc, wpłaćcie datek na rzecz PAH. Zajrzyjcie również koniecznie do projektu TERRA SOMALIA.

Zobaczcie ja wygląda praca humanitarna w czasach COVID.

Jemen

Ukraina

Pajacyk

Globalnie

W kolejce po pomoc Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!